Minyeli Abdullah İzle

Prev 1 of 1 Next
Prev 1 of 1 Next

Minyeli Abdullah İzle

Minyeli Abdullah 1 ve 2.ci bölümüdür.Minyeli Abdullah İzlemenizi tavsiye ediyorum.Minyeli Abdullahı keyifle seyredebilirsiniz.

Filmde, haksız yere tutuklanan Abdullah’ın başından geçenler konu edilir. Mısır’ın İngiliz idaresine girmesiyle ülkede kültürel ve dini değişimler olmaya başlar. Halkın zamanla İngilizler’e benzemesi, geleneklerine bağlı olan Minyeli Abdullah’ı derinden etkiler. Abdullah, evinde dini sohbetler düzenler ve insanlara İslamiyet’i anlatır. Komşularından biri Abdullah’ı örgüt kurmakla suçlar ve emniyete şikâyet eder. Evine yapılan bir baskınla Abdullah tutuklanır. Abdullah’ın hapse girmesiyle karısı Sevde babasının evine gider.

Minyeli Abdullah

Ailesinin baskısıyla da kocasından boşanır. Hükümete karşı gelmekle suçlanan Abdullah, hapiste sohbetlerine devam eder. Bu durumdan rahatsız olan emniyet müdürü ise Abdullah’ın idam edilmesi için her yolu dener.

Minyeli Abdullah, Hekimoğlu İsmail’in aynı adlı romanının uyarlaması olan Türk sinema filmi. Yücel Çakmaklı’nın yönettiği, senaristliğini Bülent Oran’ın üstlendiği 1990 yapımı filmin başrol oyuncuları Berhan Şimşek ve Perihan Savaş’tır.

Yapımcı : Mehmet Tanrısever
Yönetmen : Yücel Çakmaklı
Senarist : Bülent Oran
Tür : Dram, Dini
Yapım Yılı : 1990
Özellikler : 35 mm, Renkli
Süre : 105 dk
Ülke : TÜRKİYE
Vizyon Tarihi : Şubat 199

Yapım Şirketi : Feza Film
Film Laboratuvarı : Şafak Film
Seslendirme : Yeni Stüdyo

2 Comments

Yorumlar kapalıdır.